Azərbaycanın Müdafiə naziri NATO Baş Katibinin müavini ilə görüşüb
Brüsselə səfər çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov oktyabrın 25-də NATO Baş Katibinin müavini cənab Mirça Coane ilə görüşüb.
Tərəflər Azərbaycan-NATO əməkdaşlığı və perspektivləri, eləcə də regional təhlükəsizlik məsələləri haqqında fikir mübadiləsi aparıblar. M.Coane Azərbaycanın NATO-nun Əfqanıstanda həyata keçirdiyi “Qətiyyətli Dəstək” missiyasına, habelə Avropanın enerji təhlükəsizliyinə verdiyi töhfəyə görə öz minnətdarlığını bildirib, hərbi təhsil sahəsində və uyarlılıq platformasındakı əməkdaşlığın daha da inkişaf etdirilməsi istiqamətində Azərbaycanın fəallığını yüksək qiymətləndirib.
Azərbaycanın Müdafiə naziri NATO-nun ölkəmizin ərazi bütövlüyünə verdiyi dəstəyə görə minnətdarlığını bildirib.

As part of the visit to Brussels the Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan Colonel General Zakir Hasanov has met with NATO's Deputy Secretary General Mr. Mircea Geoana on October 25.
The parties held an exchange of views on the prospects for cooperation between Azerbaijan and NATO, as well as regional security issues. M. Geoana expressed gratitude for Azerbaijan’s contribution to the NATO’s Resolute Support Mission in Afghanistan and Europe’s energy security, and praised Azerbaijan’s activity in developing cooperation in the field of military education and the Interoperability Platform.
Azerbaijan Defense Minister expressed gratitude for the NATO’s support to the territorial integrity of our country.