NATO mənzil-qərargahında Azərbaycan-NATO tərəfdaşlığı müzakirə edilmişdir
6 fevral 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının NATO yanında Nümayəndəliyinin başçısı Cəfər Hüseynzadə ilə NATO Baş katibinin müavini Radmila Şekerinska arasında görüş keçirilmişdir.
Görüşdə Sülh naminə tərəfdaşlıq (SNT) proqramı çərçivəsində Azərbaycan-NATO tərəfdaşlığı, Azərbaycanın NATO-nun rəhbərlik etmiş olduğu sülhə dəstək əməliyyatlarına, eləcə də Avropanın enerji təhlükəsizliyinə töhfəsi ilə bağlı məhsuldar müzakirə aparılmışdır. Tərəflər, həmçinin Azərbaycanın nəqliyyat infrastrukturunun dünyanın nəqliyyat xəritəsindəki əvəzolunmaz rolundan və regiondakı cari inkişaflardan bəhs etmişdirlər.
Görüş zamanı Azərbaycan-NATO tərəfdaşlığının 30-cu ildönümünə təsadüf etmiş 2024-cü ildəki əməkdaşlıq yüksək dəyərləndirilmiş və 2025-ci il üçün əməkdaşlığın gələcək perspektivləri barədə fikir mübadiləsi aparılmışdır.

Press release 06 February 2025
On 6 February, 2025, a meeting was held between the Head of the Mission of the Republic of Azerbaijan to NATO, Jafar Huseynzada and NATO Deputy Secretary General, Radmila Shekerinska.
The two sides had a productive discussion on Azerbaijan-NATO partnership within the framework of Partnership for Peace (PfP) Programme, Azerbaijan's contribution to the NATO-led peace support operations, as well as to the energy security of Europe. Parties also discussed the indispensable role of Azerbaijan's transport infrastructure in the transport map of the world, along with the current developments in the region.
During the meeting, as the 30th anniversary of Azerbaijan-NATO Partnership, the cooperation in the year 2024 was expressed with high regard and thoughts on future perspectives of cooperation for the year 2025 were exchanged.