NATO-nun Beynəlxalq Hərbi Qərargahının Baş direktoru general-leytenant Yan Bruks Azərbaycana səfər etmişdir
ATO-nun Beynəlxalq Hərbi Qərargahının Baş direktoru general-leytenant Yan Bruks 17-18 aprel, 2019-cu il tarixində Bakıya səfər etmişdir. Səfər zamanı Yan Bruks Azərbaycan Respublikası Müdafiə Naziri general-polkovnik Zakir Həsənov və digər rəsmi şəxslərlə görüşmüşdür. General-leytenant Bruks həmçinin Silahlı Qüvvələrin Hərbi Akademiyasının tələbələri qarşısında çıxış etmiş və Heydər Əliyev adına Azərbaycan Ali Hərbi Məktəbinin kursantları ilə görüş keçirmişdir.
Görüşlər zamanı general-leytenant Bruks Azərbaycanın beynəlxalq sülhün və təhlükəsizliyin qorunmasına verdiyi töhfənin təqdirəlayiq olduğunu bildirmişdi. O, Azərbaycanın NATO-nun Əfqanıstanda həyata keçirdiyi “Qətiyyətli Dəstək” missiyasına davamlı dəstəyinə, qüvvə töhfəsinə, ərazisindən Əfqanıstana tranzit daşımalarının həyata keçirilməsinə şərait yaratdığına, o cümlədən Əfqanıstan Milli Ordusu üzrə Etimad Fonduna maliyyə yardımına görə təşəkkür etmişdir.

n April 17-18, 2019, the Director General of NATO's International Military Staff Lieutenant General Jan Broeks paid visit to Baku, Azerbaijan. During his visit Jan Broeks met with the Minister of Defence of the Republic of Azerbaijan Colonel General Zakir Hasanov and other officials. Lt-Gen Broeks also addressed students of the War College of the Ministry of Defence and met with the cadets of Azerbaijan Military Academy named after Heydar Aliyev.
During the meetings, Lt-Gen Broeks voiced the appreciation of the contribution made by Azerbaijan to maintenance of international peace and security. He thanked for Azerbaijan’s continued support to Resolute Support Mission in Afghanistan by providing troops, enabling through transit its territory and financial donations to Afghanistan National Army Trust Fund.