NATO-nun Mənzil Qərargahında Azərbaycan-NATO əməkdaşlığının 25 illiyinə həsr edilmiş fotosərgi keçirilib
21 iyun – 5 iyul 2019-cu il tarixlərində Azərbaycanın NATO yanında Nümayəndəliyi tərəfindən Azərbaycan-NATO əməkdaşlığının 25 illiyinə həsr edilmiş fotosərgi keçirilmişdir. Sərgidə Azərbaycan NATO əməkdaşlığının tarixçəsi, qarşılıqlı siyasi dialoq, ölkəmizin NATO-nun sülhməramlı əməliyyatlarına töhfələrimiz, Azərbaycanın müdafiə sektorunda aparılan islahatlar barədə ətraflı məlumatı əks etdirən müvafiq stendlər, o cümlədən Alyansla əməkdaşlığımızın 25 illiyinə dair videoçarx nümayiş olunmuşdur.
21 iyun tarixində baş tutan tədbirin açılış mərasiminə Alyansın hərbi və mülki strukturlarının, habelə üzv və tərəfdaş ölkələrin təmsilçiləri qatılmışdır. Azərbaycanın  NATO yanında Nümayəndəliyinin başçısı Qaya Məmmədov, NATO Baş katibinin Qafqaz və Mərkəzi Asiya üzrə xüsusi nümayəndəsi Ceyms Appaturay, NATO-nun hərbi Komitəsi yanında Azərbaycanın nümayəndəsi polkovnik Ağaverdi Quliyev tədbirdə çıxış etmişdir. Çıxışlar zamanı Azərbaycan-NATO əməkdaşlığının tarixinə nəzər salınmış, əməkdaşlığın 25 ili ərzində Azərbaycanın əldə etdiyi nailiyyətlər və bu tərəfdaşlığın davam etdirilməsinin vacibliyi vurğulanmışdır.

Photo exhibition dedicated to 25th anniversary of Azerbaijan-NATO cooperation
On June 21 - July 5, 2019, the Mission of Azerbaijan to NATO organised a photo exhibition dedicated to the 25th anniversary of cooperation between Azerbaijan and NATO. The exhibition featured stands reflecting the history of 25 years of Azerbaijan- NATO cooperation, political dialogue, as well as Azerbaijani contribution to Alliance`s peacekeeping operations.
Opening ceremony of the exhibiton took place on June 21 with the participation of high level representatives of Alliance military and civilian structures. as well as member and partner countries delegations. The Head of the Mission of the Republic Azerbaijan to the NATO Mr Gaya Mammadov, NATO Secretary General's Special Representative for the Caucasus and Central Asia Mr James Appathurai, the representative of Azerbaijan to the NATO Military Committee Colonel Agaverdi Guliyev in their speeches touched upon the history of Azerbaijan-NATO cooperation, highlighted the achievements of Azerbaijan over the 25 years and stressed the importance of continuing this partnership.