Azərbaycan Respublikasının NATO yanında Nümayəndəliyinin başçısı Cəfər Hüseynzadə Türkiyənin NATO yanında Daimi Nümayəndəsi səfir Basat Öztürk ilə görüşüb
5 dekabr 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının NATO yanında Nümayəndəliyinin başçısı Cəfər Hüseynzadə qardaş Türkiyənin NATO yanında Daimi Nümayəndəsi səfir Basat Öztürk ilə görüşüb.
Görüşdə NATO-Azərbaycan tərəfdaşlığı, beynəlxalq, regional və enerji təhlükəsizliyi, həmçinin Azərbaycan və Türkiyənin beynəlxalq sülh və təhlükəsizliyə töhfəsi ilə bağlı çox faydalı fikir mübadiləsi aparılıb.

Head of the Mission of the Republic of Azerbaijan to NATO, Mr. Jafar Huseynzada met with Ambassador Basat Öztürk, Permanent Representative of Türkiye to NATO
On December 5, 2022, Head of the Mission of the Republic of Azerbaijan to NATO, Mr. Jafar Huseynzada met with Ambassador Basat Öztürk, Permanent Representative of brotherly Türkiye to NATO.
At the meeting, they had a very useful exchange of views on NATO-Azerbaijan partnership, international, regional and energy security, as well as contribution of Azerbaijan and Türkiye to international peace and security.