Azərbaycan Respublikasının NATO yanında Nümayəndəliyinin başçısı Cəfər Hüseynzadə NATO Baş katibinin müavini Mirça Ceoana ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının NATO yanında Nümayəndəliyinin başçısı Cəfər Hüseynzadə NATO Baş katibinin müavini Mirça Ceoana ilə görüşüb.
Görüş zamanı NATO-Azərbaycan tərəfdaşlığı, Azərbaycanın beynəlxalq sülh və təhlükəsizlik, habelə enerji təhlükəsizliyinə verdiyi töhfələr ətrafında faydalı fikir mübadiləsi aparılıb.
Nümayəndəliyin başçısı Azərbaycan-Ermənistan arasında normallaşma prosesi və regiondakı vəziyyət barədə cənab Ceoanaya məlumat verib.

Head of the Mission of the Republic of Azerbaijan to NATO, Mr. Jafar Huseynzada met with NATO Deputy Secretary General, Mr. Mircea Geoană
Head of the Mission of the Republic of Azerbaijan to NATO, Mr. Jafar Huseynzada met with NATO Deputy Secretary General, Mr. Mircea Geoană.
They had a good exchange on NATO-Azerbaijan partnership, contribution of Azerbaijan to international peace and security, as well as energy security.
Mr. Jafar Huseynzada briefed Mr. Geoană about Azerbaijan-Armenia normalization process and situation in the region.