Azərbaycan Respublikasının NATO yanında nümayəndəliyinin başçısı vəzifəsini icra edən Qaya Məmmədov NATO-nun Avropadakı Silahlı Qüvvələrinin Ali Komandanı ordu generalı Körtis Skaparrotti ilə görüş keçirmişdir
Azərbaycan Respublikasının NATO yanında nümayəndəliyinin başçısı vəzifəsini icra edən Qaya Məmmədov 15 yanvar 2018-ci il tarixində NATO-nun Avropadakı Silahlı Qüvvələrinin Ali Komandanı ordu generalı Körtis Skaparrotti ilə görüş keçirmişdir.
Görüş zamanı Q. Məmmədov Azərbaycanda aparılan müdafiə islahatları, NATO ilə qarşılıqlı operativ uzlaşmanın təmin edilməsi istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər və regionda vəziyyət haqqında həmsöhbətinə məlumat vermişdir.
General Skaparroti Azərbaycan tərəfinin NATO ilə tərəfdaşlıqda əldə etdiyi tərəqqini və Əfqanıstanda həyata keçirilən “Qətiyyətli Dəstək” əməliyyatına Azərbaycanın töhfəsini yüksək qiymətləndirmişdir. NATO tərəfi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin NATO-ya 2017-ci ilin 23 noyabr tarixində səfəri zamanı verdiyi bəyanata uyğun olaraq, “Qətiyyətli Dəstək” əməliyyatına əlavə qoşun göndərilməsinə görə təşəkkür ifadə etmişdir.
Görüş zamanı qarşılıqlı maraq doğuran bir sıra digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılmışdır.

Acting head of the Mission of the Republic of Azerbaijan to NATO Mr. Gaya Mammadov met with NATO's Supreme Allied Commander Europe Gen. Curtis Scaparrotti
Acting head of the Mission of the Republic of Azerbaijan to NATO Mr. Gaya Mammadov met with NATO's Supreme Allied Commander Europe Gen. Curtis Scaparrotti on January 15, 2018. During the meeting, Mammadov informed the interlocutor about the defense reforms carried out in Azerbaijan and measures taken to ensure mutual operational cooperation with NATO and the situation in the region.
General Scaparrotti highly appreciated Azerbaijan's progress in partnership with NATO and Azerbaijan's contribution to the "Resolute Support" mission in Afghanistan. NATO expressed its gratitude for sending additional troops to the "Resolute Support" mission in line with the announcemenr by the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev during His visit to NATO on November 23, 2017.