Azərbaycan Respublikasının NATO yanında Nümayəndəliyinin başçısı vəzifəsini icra edən cənab Qaya Məmmədov NATO Parlament Assambleyasının baş katibi Devid Hobbs ilə görüşüb
02 mart 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının NATO yanında nümayəndəliyinin başçısı vəzifəsini icra edən Qaya Məmmədov NATO Parlament Assambleyasının baş katibi Devid Hobbs ilə görüşüb.
Görüş zamanı Azərbaycan-NATO tərəfdaşlığı, regionda vəziyyət və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Q. Məmmədov qarşı tərəfə Azərbaycanın NATO-nun Sülh naminə Tərəfdaşlıq proqramında iştirakı barədə məlumat verərək, tərəfdaşlığın parlamentar ölçüsünün əhəmiyyətini qeyd edib.
D. Hobbs Azərbaycanın NATO əməliyyatlarına töhfəsini yüksək qiymətləndirib və NATO Parlament Assambleyasında Azərbaycan Milli Məclisinin nümayəndə heyətinin fəal iştirakını təqdir edib.

Acting head of the Mission of the Republic of Azerbaijan to NATO Mr. Gaya Mammadov met with the Secretary General of the Parliamentary Assembly of NATO Mr. David Hobbs
On 02.03.2018 acting head of the Mission of the Republic of Azerbaijan to NATO Mr. Gaya Mammadov met with the Secretary General of the Parliamentary Assembly of NATO Mr. David Hobbs.
The sides exchanged views on Azerbaijan-NATO partnership, the situation in the region and other issues of mutual interest.
Gaya Mammadov briefed David Hobbs on Azerbaijan's participation in NATO's Partnership for Peace program and noted the importance of the parliamentary dimension of this partnership.
Hobbs praised Azerbaijan's contribution to NATO operations as well as the Azerbaijani delegation’s active participation in the NATO Parliamentary Assembly.