Azərbaycan NATO-nun “Xeyriyyə Bazarı”nda iştirak edib
NATO mənzil-qərargahında növbəti “NATO Xeyriyyə Bazarı” keçirilib. Ənənəvi olaraq, Azərbaycan Respublikasının NATO yanında Nümayəndəliyi, o cümlədən Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin NATO-nun Hərbi Komitəsi yanında Hərbi Nümayəndəliyi tədbirdə fəal iştirak edib.
38 ölkənin iştirak etdiyi Xeyriyyə Bazarında “SAVALAN – ASPI Winery” şirkətinin sponsorluğu ilə Azərbaycanın milli məhsullarından ibarət stendi və milli mətbəxi nümayiş etdirilib.
Tədbiri NATO-nun Beynəlxalq Qərargahının və Beynəlxalq Hərbi Qərargahının yüksək vəzifəli şəxsləri, müttəfiq və tərəfdaş dövlətlərinin Alyans yanında səfirləri və hərbi nümayəndələri, o cümlədən digər qonaqlar ziyarət edib.
Azərbaycanın milli məhsullarından ibarət stendi və zəngin mətbəxi ziyarətçilər tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.

Azerbaijan participated in the NATO “Charity Bazaar”
The latest NATO Charity Bazaar was held at NATO Headquarters. As tradition, the Mission of the Republic of Azerbaijan to NATO, as well as the Military Representation of the Armed Forces of Azerbaijan to NATO's Military Committee actively participated at the event.
At the event, which brought together 38 countries, Azerbaijan’s stand featuring national products and its national cuisine were showcased with the sponsorship of the “SAVALAN – ASPI Winery”.
The event was visited by senior officials of NATO’s International Staff and International Military Staff, ambassadors and military representatives of allied and partner countries to the Alliance, as well as other guests.
The Azerbaijani stand featuring national products and our rich cuisine attracted great interest from visitors.