Azərbaycan Respublikasının NATO yanında Nümayəndəliyinin başçısı Cəfər Hüseynzadənin NATO Parlament Assambleyasının Baş katibi, xanım Ruksandra Popa ilə görüşünə dair məlumat.
08 iyun 2023 tarixində Azərbaycan Respublikasının NATO yanında Nümayəndəliyinin başçısı Cəfər Hüseynzadə NATO Parlament Assambleyasının Baş katibi, xanım Ruksandra Popa ilə görüşüb.
Görüş zamanı Azərbaycan Respublikası Milli Məclisi ilə NATO Parlament Assambleyası arasındakı əməkdaşlıq, eləcə də Azərbaycan millət vəkillərinin NATO Parlament Assambleyasının bu ilin may ayında Lüksemburqda baş tutmuş yaz sessiyasında, həmçinin payızda Danimarkada keçiriləcək illik sessiyasında iştirakı barədə söhbət edilib.
Bundan başqa, Azərbaycanın Avropanın enerji təhlükəsizliyinə verdiyi töhfə, ölkəmizin Şərqlə Qərb arasında tranzit əlaqəsindəki rolu, o cümlədən Azərbaycan-Ermənistan arasında normallaşma prosesi ətrafında müzakirələr aparılıb.

Information on the meeting of the Head of the Mission of the Republic of Azerbaijan to NATO, Mr. Jafar Huseynzada with the Secretary General of the NATO Parliamentary Assembly, Ms. Ruxandra Popa.
On June 8, 2023, the Head of the Mission of the Republic of Azerbaijan to NATO, Mr. Jafar Huseynzada met with the Secretary General of the NATO Parliamentary Assembly, Ms. Ruxandra Popa.
At the meeting, they talked about the cooperation between the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan and the NATO Parliamentary Assembly (PA), as well as the participation of the Members of the Parliament of Azerbaijan in the Spring Session of the NATO PA held in Luxembourg in May this year, as well as in the Annual Session to be held in Denmark this fall.
They also exchanged views on Azerbaijan's contribution to the energy security of Europe, the role of our country in the transit and connectivity between the East and West, as well as Azerbaijan-Armenia normalization process.