Azərbaycan Respublikasının nümayəndə heyəti NATO Parlament Assambleyasının Yaz Sessiyasında iştirak etmişdir
Nümayəndəliyin başçısı Qaya Məmmədov Milli Məclisin nümayəndə heyəti ilə birlikdə NATO Parlament Assambleyasının 31 may-3 iyun 2019-cu il tarixlərində Slovakiyanın Bratislava şəhərində keçirilmiş Yaz Sessiyasında iştirak etmişdir.
Sessiyanın komitə iclasları çərçivəsində iştirakçılar silahlara nəzarət, çəkindirmə siyasəti, Şimali Atlantikada təhlükəsizlik, NATO-nun təlimləri, rəqəmsal şəbəkələr və kiber təhlükəsizlik, süni intellekt, NATO-nun sualtı hərbi əməliyyat imkanları, Alyansın dəyərləri, Ukraynada təhlükəsizlik vəziyyəti, Afrikada sabitlik, NATO-Rusiya əlaqələri kimi məsələlərə dair müzakirələr aparmışlar.

Delegation of the Republic of Azerbaijan participated at the Spring Session of the NATO Parliamentary Assembly
Head of Mission of the Republic of Azerbaijan to NATO Ambassador Gaya Mammadov together with the delegation from the Milli Majlis participated at the Spring Session of the NATO Parliamentary Assembly held on 31 May- 3 June 2019 in Bratislava, Slovakia.
Participants discussed arms control issues, deterrence, security in the North Atlantic, NATO exercises, digital markets and cyber security, artificial intelligence, NATO anti-submarine warfare, Alliance values, security situation in Ukraine, stability in Africa, NATO-Russia relations at the committee meetings.