Azərbaycan Silahlı Qüvvələrində "NATO günləri" keçirilir
Azərbaycan Silahlı Qüvvələrində NATO-nun Müttəfiq Transformasiya Komandanlığı Qərargahının ekspert qrupu tərəfindən “NATO günləri” tədbiri keçirilir.
NATO-nun Hərbi Tərəfdaşlıq İdarəsinin qərargah rəisi polkovnik Aleksander Şvabın (Kanada) rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Silahlı Qüvvələrin Hərbi Akademiyası, Heydər Əliyev adına Azərbaycan Ali Hərbi Məktəbi və Hərbi Dəniz Qüvvələri komandanlığını ziyarət edəcəkdir.
Tədbir çərçivəsində Silahlı Qüvvələrin zabit və kursant heyəti üçün "NATO bu gün (strukturu və vəzifələri)", "Azərbaycan-NATO əməkdaşlığı", "NATO-nun arzu etdiyi Strateji Təsir", "NATO-nun mövcud Dəniz Qüvvələri", "NATO Varşava Sammitindən sonra, NATO-nun Tərəfdaşlıq Siyasəti və Cənubi Qafqaz", "Qlobal kiber-inkişaf və NATO-nun cavabı" mövzularında mühazirələr oxunacaq.

"NATO days" in the Azerbaijan Armed Forces
A group of experts from NATO Allied Command Transformation (ACT) holds "NATO Days" in the Azerbaijan's Armed Forces.
NATO delegation led by the chief of Staff for Military Partnership, Colonel Alexander Schwab (Canada) will visit the Military College of the Armed Forces of Azerbaijan, Azerbaijan Higher Military School named after Heydar Aliyev, as well as Naval Forces of Azerbaijan.
During the event, officers and cadets of the Azerbaijan Armed Forces will be presented briefings on "NATO Today" "Azerbaijan-NATO Cooperation", "What Strategic Effect Does NATO Desire", "NATO Maritime Standing Forces", "NATO after Warsaw and NATO Partner Policy &South Caucasus", "Global Cyber Development and NATO’s Reaction".