Mətbuat şərhi 27 avqust 2025
27 avqust 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının mətbuat nümayəndələrindən ibarət heyət NATO mənzil-qərargahına səfər edib.
Azərbaycan milli mətbuatının 150 illik yubileyinə təsadüf edən bu ilki səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti NATO-nun müxtəlif struktur vahidləri tərəfindən Alyansın cari gündəliyi, habelə ictimai diplomatiya və strateji kommunikasiyalar, dezinformasiyaya qarşı mübarizə sahəsində təcrübəsi və yanaşmaları, sosial media, həmçinin media məkanında texnoloji yeniliklər və innovativ üsulların tətbiqi və digər bu kimi mövzulara həsr olunan brifinqlərdə iştirak edib.

Press release 27 August 2025
On August 27, 2025, a delegation consisting of media representatives from the Republic of Azerbaijan visited NATO Headquarters.
As part of the visit that coincided with the 150th anniversary of the Azerbaijani national press, the delegation participated in briefings dedicated to NATO's current agenda, as well as the Alliance’s experience and approaches in the fields of public diplomacy and strategic communications, countering disinformation, social media, and the application of technological innovations and innovative methods in the media space, among other related topics.