Hikmət Hacıyev NATO mənzil-qərargahına səfər edib
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin köməkçisi – Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev NATO mənzil-qərargahına səfər etmişdir.
Səfər çərçivəsində cənab Hacıyev NATO Baş katibinin müavini xanım Radmila Şekerinska ilə səmərəli görüş keçirmişdir. Görüş zamanı tərəflər Azərbaycan-NATO tərəfdaşlığının mövcud vəziyyəti, gələcək əməkdaşlıq perspektivləri, eləcə də regional və daha geniş təhlükəsizlik mühiti ilə bağlı məsələlər ətrafında müzakirə aparmışdır. Azərbaycanın NATO-nun sülhməramlı əməliyyatlarına, eləcə də müttəfiq və tərəfdaş ölkələrin enerji təhlükəsizliyinə verdiyi töhfələr vurğulanaraq, Azərbaycanın NATO-nun uzunmüddətli etibarlı tərəfdaşı kimi rolu qeyd edilmişdir.
Cənab Hacıyev, həmçinin NATO Baş katibinin Şəxsi Ofisinin birinci müavini Lorenz Meyer-Minnemann ilə də görüşmüşdür.

Hikmat Hajiyev has made a visit to NATO HQ
Assistant to the President of the Republic of Azerbaijan - Head of the Department of Foreign Policy Affairs of the Presidential Administration of the Republic of Azerbaijan, Mr. Hikmat Hajiyev has made a visit to NATO HQ.
Within the framework of his visit, Mr. Hajiyev held a productive meeting with Deputy Secretary General of NATO, Ms. Radmila Shekerinska. During the meeting, parties discussed the current state of Azerbaijan-NATO partnership, prospects of future cooperation, as well as the matters related to the regional and broader security environment. Stressing its contribution to the peacekeeping operations of NATO, as well as to the energy security of the allied and partner nations, the role of Azerbaijan as a longstanding reliable partner of NATO was emphasised.
As part of his visit, Mr. Hajiyev has also met with Lorenz Meyer-Minnemann, First Deputy Director of the Private Office of NATO Secretary General.