Mətbuat şərhi 12 iyul 2018
Prezident İlham Əliyev Brüsseldə NATO-nun Əfqanıstanda Qətiyyətli Dəstək missiyası üzrə Şimali Atlantika Şurasının görüşündə iştirak edib
Brüsseldə NATO-nun Əfqanıstanda həyata keçirdiyi əməliyyata töhfə verən tərəfdaş ölkələrin dövlət və hökumət başçılarının və potensial əməliyyat tərəfdaşlarının iştirakı ilə Qətiyyətli Dəstək missiyası üzrə Şimali Atlantika Şurasının görüşü olub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev görüşdə iştirak edib.
Prezident İlham Əliyev Qətiyyətli Dəstək missiyası üzrə Şimali Atlantika Şurasının görüşündə iştirak etmək üçün NATO-nun yeni mənzil-qərargahına gəldi.
Dövlətimizin başçısı burada Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan və Bosniya və Herseqovinanın Rəyasət Heyətinin sədri Bakir İzetbeqoviç ilə görüşdü.
Prezident Rəcəb Tayyib Ərdoğan Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevi və Bosniya və Herseqovinanın Rəyasət Heyətinin sədri Bakir İzetbeqoviçi Türkiyənin NATO-dakı ofisinə çay süfrəsinə dəvət etdi.
Sonra Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev NATO-nun Əfqanıstanda həyata keçirdiyi əməliyyata töhfə verən tərəfdaş ölkələrin dövlət və hökumət başçılarının və potensial əməliyyat tərəfdaşlarının iştirakı ilə Qətiyyətli Dəstək missiyası üzrə Şimali Atlantika Şurasının görüşündə iştirak etdi.

A meeting of the North Atlantic Council at the level of Heads of State and Government with Resolute Support operational partner nations and potential operational partner nations has been held in Brussels.
President Ilham Aliyev arrived at new NATO headquarters to attend the North Atlantic Council meeting on NATO Resolute Support Mission.
The head of state met with Turkish President Recep Tayyip Erdogan and Chairman of the Presidency of Bosnia and Herzegovina Bakir Izetbegovic here.
Turkish President Recep Tayyip Erdogan invited President of Azerbaijan Ilham Aliyev and Chairman of the Presidency of Bosnia and Herzegovina Bakir Izetbegovic to Turkey's NATO office for tea.
President Ilham Aliyev then took part in the meeting of the North Atlantic Council at the level of Heads of State and Government with Resolute Support operational partner nations and potential operational partner nations.