Azərbaycanın 2017-ci il üzrə Planlaşdırma və Analiz Prosesi üzrə Qiymətləndirmə sənədinin müzakirəsinə dair Mətbuat Buraxılışı
Azərbaycanın 2017-ci il üzrə Planlaşdırma və Analiz Prosesi üzrə Qiymətləndirmə sənədinin müzakirəsi məqsədi ilə cari ilin 2 may tarixində NATO Mənzil Qərargahında Azərbaycan və NATO nümayəndələri arasında görüş keçirilmişdir.
Azərbaycan Respublikasının Müdafiə, Xarici İşlər, Daxili İşlər, Fövqəladə Hallar, Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar nazirliklərinin, o cümlədən Dövlət Sərhəd Xidmətinin nümayəndələri iclasda iştirak etmişdirlər. İclas zamanı ölkəmizin qiymətləndirmə dövrü ərzində əldə etdiyi nailiyyətlər Azərbaycan nümayəndə heyəti, NATO-nun üzv və tərəfdaş dövlətləri və NATO ekspertləri tərəfindən müzakirə olunmuşdur. İclas zamanı əsas diqqət müdafiə və təhlükəsizlik sektorundakı islahatlara, hərbi təlim və təhsilə, uyarlılıq və müdafiə bacarıqlarına yönəlmişdir. Görüş zamanı Azərbaycan beynəlxalq sülhə dəstək əməliyyatlarına töhfəsinə və müdafiə və təhlükəsizlik sektorunda həyata keçirdiyi islahatlara görə təqdir edilmişdir.

PRESS RELEASE on the meeting between Azerbaijan and NATO on discussion of Azerbaijan’s 2017 Planning and Review Process Assessment document
The meeting between Azerbaijan and NATO on discussion of Azerbaijan’s 2017 Planning and Review Process (PARP) Assessment document was held on May 2,2017 at NATO Headquarters in Brussels.
The representatives of the Ministries of Defence, Foreign Affairs, Internal Affairs, Emergency Situations, Transport, Communications and High Technologies and State Border Service attended the meeting. Azerbaijani officials and the representatives of Allied and invited Partner Nations as well as the experts from NATO International and International Military Staff shared views on achievements of Azerbaijan during the assessment period. Defence and security reforms, military training and education, interoperability and defence capabilities were among the main issues of discussions. At the meeting Azerbaijan was praised for its contribution to international peacekeeping operations and achievements in sphere of defence and security reforms.