Nümayəndəliyinin başçısı Cəfər Hüseynzadə ilə NATO SHAPE-in Qərargah rəisinin müavini kontr-admiral Bruasdal Qunştayn arasında görüş keçirilmişdir
Belçika Krallığının Mons şəhərində yerləşən NATO-nun Avropa Ali Müttəfiq Qüvvələr Komandanlığında (SHAPE) Azərbaycan Respublikasının NATO yanında Nümayəndəliyinin başçısı Cəfər Hüseynzadə ilə Komandanlığın Qərargah rəisinin müavini - Tərəfdaşlıq İdarəsinin rəisi kontr-admiral Bruasdal Qunştayn arasında görüş keçirilmişdir.
Görüşdə kontr-admiral Bruasdal Qunştayn dekabrın 3-5-də Bakıda keçirilmiş “NATO Günləri 2024”-də iştirakı ilə əlaqədar ölkəmizə səfərinin nəticələrindən danışmış, həmçinin bu səfər çərçivəsində keçirdiyi görüşlərlə bağlı xoş təəssüratlarını bölüşmüşdür.
Qarşı tərəf Azərbaycan-NATO əlaqələrinin cari vəziyyəti, Azərbaycan Ordusunda aparılan islahatları, habelə Avropanın enerji təhlükəsizliyinin təmin edilməsində Azərbaycanın rolunu yüksək qiymətləndirmişdir.

A meeting was held between the Head of the Mission of the Republic of Azerbaijan to NATO, Jafar Huseynzade, and Rear Admiral Gunnstein Bruåsdal, Deputy Chief of Staff of the Partnerships Directorate at Supreme Headquarters Allied Powers Europe
A meeting was held at NATO’s Supreme Headquarters Allied Powers Europe (SHAPE) in Mons, Belgium, between the Head of the Mission of the Republic of Azerbaijan to NATO, Jafar Huseynzade, and Rear Admiral Gunnstein Bruåsdal, Deputy Chief of Staff of the Partnerships Directorate at SHAPE.
During the meeting, Rear Admiral Bruåsdal spoke about the outcomes of his visit to Azerbaijan from December 3 to 5 to participate in the "NATO Days 2024" event held in Baku. He also shared positive impressions from the meetings he held during this visit.
Rear Admiral Bruåsdal highly appreciated the current state of Azerbaijan-NATO relations, the reforms being implemented in the Azerbaijani Armed Forces, as well as Azerbaijan's role in ensuring Europe's energy security.